Výběr areálu
Hlavní obsah stránky

Rybaření

Mnoho krásných zážitků Vás jistě čeká při lovu ryb na rybníku Jíkavec, který má rozlohu 2,8 ha a leží v těsném sousedství rekreačního střediska. Voda je bohatě zarybněna kapry a amury o hmotnosti od 3 do 6 kg i více.

Hladina mělké nádrže (průměrná hloubka cca 1 m) není zarostlá vodní vegetací, kromě ostrůvkovitých porostů rákosu a orobince při březích. Své štěstí může vyzkoušet každý zájemce o rybolov, neboť k zakoupení pověření k lovu není nutné vlastnit rybářský lístek! Toto pověření k lovu ryb (denní, týdenní i čtrnáctidenní) si můžete koupit přímo v areálu Ostružno u paní Strouhalové – telefon: 603 104 040. Své úlovky si můžete sami upravit na zapůjčeném grilu a k dalšímu občerstvení využít bufet nebo kempovou restauraci. Na rybníku Jíkavec a v areálu Ostružno jsou velmi vhodné podmínky pro pořádání dětských rybářských táborů mládeže. Některé termíny pro rok 2017 jsou dosud volné a na hromadné pověření k rybolovu pro tábory poskytujeme slevy.

Dětské rybářské tábory

Vzhledem k tomu, že rybník Jíkavec leží těsně vedle kempu, je areál vhodný i pro pořádání dětských rybářských táborů.
Cena za ubytování s rozšířenou plnou penzí vč. pitného režimu je 1.7. – 31.8.2017  245 Kč/osoba/den. Na každých 20 platících osob je 1 osoba pedagogického dozoru zdarma.

Zlevněné pověření rybníkáře k rybolovu pro dětské rybáře na hromadných akcích je 250 Kč pro každé dítě i vedoucího na 14 dní pobytu při kategorii Chyť a pusť (kromě povinného ponechání si karase stříbřitého bez omezení). Slevu lze domluvit i pro víkendové akce rybářských kroužků mládeže. V případě odebrání kapra a amura platí taxa uvedená v pravidlech rybolovu pro rok 2017.

Pravidla rybolovu na rybníku Jíkavec – Ostružno platná pro rok 2017